27.11.2018   ·   Алкоголізм   ·   Пока нет комментариев

П’яниця і алкоголік в чому різниця

Між двома патологіями пияцтвом і алкоголізмом існує різниця. Якщо п’яниця обожнює розпивати у свята, в свої законні вихідні, щодня як кажуть «для запаху», то алкоголік п’є постійно і без приводу. Для нього неважливо вихідний день, на роботі він або відпочиває, він завжди знайде спосіб доторкнутися краєчком мови до бажаного алкогольного напою. Чим відрізняється алкоголік від п’яниці? Як позначити грань розвитку алкоголізму від звичайного пияцтва? Що таке пияцтво і алкоголізм? Як розвивається алкогольна залежність? Як врятувати родича від патології алкогольного захворювання? Дані питання останнім часом стають, все більш актуальними, що підтверджує епідемічну ситуацію в країні.

Що таке пияцтво і алкоголізм

Властивості алкогольного зілляВживання алкогольної продукції, можна назвати пияцтвом, яке виражається в хаотичному прийомі спиртного і в постійно збільшуються нормах. Правда буває, що норми дози залишаються на звичному рівні, але людина не проходить повз, а так за компанію або для розслаблення може собі дозволити пригубити алкогольне зілля. Даний стан, це остання ступінь перед початком величезної проблеми – алкоголізм.

Для алкоголіка, характерна риса розпивання, не суттєво відрізняється від звичайного п’яниці, і це дуже тонка грань між одним і іншим станом людського організму. Тому для правильного визначення патології і розуміння в чому різниця між алкоголіком і п’яницею, необхідно звернути увагу на деякі ознаки поведінки одного і іншого виду вживання алкогольної продукцією. Так чим відрізняється алкоголік від п’яниці?

Між цими двома станами людини, існує дуже тонка психологічна межа, яка дуже непомітно для всіх включаючи хворого, переходить в стадію алкогольної залежності. Чисто гіпотетично, людина починає поступово звикати до способом життя випиваки, навіть в робочі години він починає уявляти, що звільнившись від робочої суєти, він по приходу додому візьме чарочку Віскі, Коньяку, або просто пройдеться по пивним продуктам – це та сама риска початку великих проблем і розвитку алкогольною залежністю. У цьому стані мрій, багато що залежить від любителя міцних і алкогольних напоїв. Чи зможе він відмовитися від даного бажання чи ні. Ось від цього, можна сміливо починати відлік розвитку алкоголізації організму і психологічного бажання випити, якщо відмова зробити не виходить.

Пияцтво

Пияцтво «побутове» – це більше патологічна звичка приймати алкогольну продукцію. Вживання спиртних напоїв в такому стані, це як віддавати данину старим звичкам відзначати свята з алкоголем і значення не має скільки буде випито, оскільки з наступного дня є можливість зупинитися, і при цьому не відчувати тягу до вживання.

Існують деякі основні причини побутового розпивання спиртного:

 • соціальні звички відзначати святкові дні з чарчиною, при цьому можна було б не вживати, але сказати немає, неправильно подивляться друзі;
 • розпивання за компанію, при цьому сильного бажання немає, а відмовитися некрасиво;
  повна відсутність вміння правильно розслаблятися і відпочивати після трудового дня або неприємностей.

Ось так і проявляється побутове пияцтво. Чи не п’яний, але з запахом алкоголю, але без цих спиртних коштів, вже як не по собі і час починає тягнутися і вже проявляється деяка агресія до оточення.

До основних причин початку розпивання, можна додати:

 • соціальна незадоволеність;
 • важкі часи матеріального занепаду;
 • спадкові фактори.

Побутове розпивання може тривати протягом усього життя, при цьому тонка межа між алкоголізмом і звичайним вживанням порушена не буде. Навіть при рясному вживанні не виникне сильний потяг на наступний день. Найскладніше і небезпечне, пропустити перехід від одного стану до іншого (алкоголізму).

Алкоголізм

Як кинути пити алкоголь жінці або дівчиніАлкогольна залежність, це вже не просто звичка, а патологічне захворювання психічної і фізичної форми. Істотна різниця між пияцтвом і алкоголізмом, в тому, що алкоголік вже самостійно не може зупинитися від прийому спиртного, втрачає контроль над випитим спиртним. На психологічному рівні, в організмі такої людини повністю змінюється свідомість і ставлення до алкогольного упередженням. Розвивається мотивація подальшому житті на кшталт – налив і випив, знову налив.

В алкогольної залежності, людина втрачає своє соціальне минуле, а при найменшому збої погодинного вживання, розвивається сильна фізична і психічна абстиненція «ломка». При побутовому розпиванні, таких проблем не спостерігається, в цьому і є деяка відмінність від п’яниці і вже пропитого алкоголіка.

Розвиток алкоголізму не зупиняється на прояві залежності, а поступово починає розвиватися, що несе за собою хронічні захворювання, психічні розлади, занепад соціального світу проживання. Такі люди через деякий час, стають ізгоями того ж суспільства, яке в них душі не Чаяло і вважало веселим хлопцем до кожного застілля.

У даного захворювання існують свої стадії розвитку, за якими досвідчений нарколог зможе без особливих зусиль поставити діагноз – алкоголізм.

Етапи розвитку алкогольної залежності

При постійному узливання спиртного, в організмі людини виробляється стійкість до спиртного продукту (толерантність). Такий стан призводить до збільшення споживаної дози алкоголю, для отримання п’янкої ейфорії і алкогольного блаженства. Не варто думати, що якщо алкоголь не бере, то людина перебуває в нормальному фізичному і психічному стані, адже спиртні напої розвивають хронічні захворювання печінки, нирок і всієї лімфатичної системи людини. При цьому порушується метаболізм, і токсини метилового спирту починають руйнувати непомітно органічну тканину людини, знищує мозкову активність і нейрони, а це тягне за собою недоумство і деменцію.

Захворювання алкоголізм має свої стадії розвитку і складається з трьох етапів свого розвитку:

 1. Початкова стадія алкоголізму. Люди захоплюються розпиванням спиртного, але правильно пити, ще не навчилися. Що виникає бажання призводить до випивки не до місця і не в той час, при цьому норми вживання не існує. При отриманні бажаної ейфорії повністю перестає контролювати свої вчинки і дії, що призводить до непередбачуваних ситуацій, бійок, агресивної поведінки до оточуючих його товаришам по чарці або друзям. На наступний день, частково проявляється втрата пам’яті (амнезія), що призводить до переспрашіванія про те, що було. На даному розвитку алкогольної залежності, пити не кидають, а тим більше не бачать необхідності в проходженні реабілітації в центрі допомоги алкоголікам і наркоманам. Поступовий непомітний перехід до другої стадії, стає відчутним лише для оточення хворого, так як сам залежний свого проблемного стану не відчуває.
 2. Стадія друга алкогольного пристрасті і залежності, супроводжується розвитком абстиненції. При легких протікання даного синдрому відмови від вживання, погане самопочуття триває близько 12 годин і закінчується повторним вживанням після роботи, що приносить алкоголіку полегшення і ейфорію. Абстиненція, поступово розвиваючись, зменшує час між прийомами чергових доз алкогольної продукції, що хворому стає вже не по собі з обіднього часу. Тому висуваючи на перерву, він обов’язково захопить з собою кілька грам рятівного алкогольного напою, що підніме йому настрій і додасть «цілющої» сили. На наступний ранок, після вечірнього розпивання, алкоголезалежності людині вже потрібно Похмілля, що створює умови для виникнення запойного стану, з якого його вже виводять фахівці наркологічних центрів допомоги. При даному етапі розвитку алкогольної залежності, вже людина починає замислюватися про лікування, але намагається лікуватися самостійно. Дане лікування не принесе позитивний результат, так як таку патологію лікують тільки з повною госпіталізацією хворого в центр реабілітації.
 3. Третя стадія розвитку алкогольного залежного стану. При цій стадії відбувається повна деградація людини як корисною для суспільства особистості. Абстиненція протікає дуже складно з ознаками фізичного розладу і психічного руйнування. Синдром відміни призводить людини до того, що закінчивши пити і трохи оговтавшись, залежний знову починає вживати, а при відсутності дози проявляє: агресію, входить в стан повного запою, починаються нервові припадки, проявляється розлади пам’яті і слабоумство. В такому стані людина здатна на необдумані і жорстокі дії по відношенню до своїх близьких і знайомих людей. На даному етапі розвитку алкогольної залежності, підопічний потребує лікування, в іншому випадку розвивається патологія повністю знищує нормальне психоемоційний стан, що призводить до розвитку шизофренії.
  Повертаючись до питання, чим відрізняється алкоголік від п’яниці, можна для відповіді виділити деякі загальні ознаки.

Як відрізнити алкоголіка від п’яниці

П’яниця і алкоголік в чому різниця? Як можна зрозуміти, коли необхідно починати реабілітацію від алкогольної залежності? Які перші дзвіночки розвитку патології? Чим відрізняється алкоголік від п’яниці, допоможе короткий огляд ознак розвитку алкогольної залежності і відходу від побутового розпивання спиртного:

 • відсутність контролю над бажанням вжити алкоголь, а при відсутності можливості купити, людина впадає підлозі депресивний стан;
 • при розпиванні алкоголік частіше проявляє агресію, провокує скандали;
 • сильно збільшуються норми прийому, що говорить про толерантність, а це перший дзвінок розвитку хвороби;
 • після п’янки, важке похмілля, яке несе фізичне і психічне побічна дія на організм людини;
 • для випивки, вже не потрібно привід, він завжди з’явиться при наявності спиртного;
 • поступове ускладнення алкогольної продукції, починаючи з пива і закінчуючи самогоном з високим градусом;
 • розпивання на самоті.

При уважному вивченні відмінностей, можна зрозуміти, що вони на вигляд не сильно істотні, тому для повного і правильного визначення діагнозу, необхідна консультація нарколога ЦР «Здорова Країна». Наш центр дасть 100% гарантію, що пройшовши лікування у нас, хворий більше не почнемо вживати протягом усього свого життя.

Предыдущая запись Як кинути пити алкоголь?
Следующая запись Лікування наркоманії в Дубно