09.11.2018

Лікування алкоголізму

На жаль, кожен 3-й житель в Україні стикається з серйозною проблемою – син / батько алкоголік. Або дочка зловживає спиртним. Що робити? Як допомогти? Куди звертатися? Поспішаємо заспокоїти вас: ситуація не безвихідна і цілком здійсненне.

Ефективна допомога хворим на алкоголізм

Чи знаєте ви, що звичайна кодування від алкоголізму не приносить бажаного результату? З ймовірністю у 99,99% залежна людина починає вживати спиртне вже на 2-й рік тверезості.
Те ж саме можна сказати і про лікування алкоголізму без відома хворого. Якими б переконливими були прогнози фахівців в наркологічних клініках, можете бути впевнені в повному провалі такої «панацеї».

допомога хворим на алкоголізмЧому ж так?

Перш за все, варто усвідомити, що алкоголізм, як і будь-яка інша залежність, це – проблема психологічного характеру, позбутися від якої за допомогою медикаментів, лікарських трав і інших подібних засобів неможливо. Тут потрібно діяти інакше. Комплексно. Саме так працюють сучасні реабілітаційні центри.

Так, правильне лікування алкоголізму в рамках РЦ має на увазі три основні кроки.

  • Виведення із запою. На цьому етапі лікування алкоголіка використовуються спеціалізовані препарати, що викликають тимчасове несприйняття спиртних напоїв.
  • Психологічна допомога. Проводиться активна робота з фахівцями – наркологами, психологами, психотерапевтами. Обов’язково участь в групових тренінгах і психотерапія.
  • Ресоціалізація. Після того, як хворий на алкоголізм зміг побороти тягу до спиртного, навчився справлятися самостійно зі стресовими ситуаціями, важливо правильно повернутися в суспільство. Налагодити здорові соціальні зв’язки, повернути втрачені взаємини з батьками та близькими, знайти роботу і вчитися жити без алкоголю, вірно розставляючи життєві пріоритети – головні цілі ресоціалізації.

Що робити, якщо в сім’ї алкоголік?

Дізналися, що син алкоголік? Без паніки. Існують прості поради психолога, дотримуючись яких, ви зробите перший крок і допоможете своїй близькій людині позбутися від проблеми.

  1. лікування алкоголізмуЧи не кидати його, шукати вихід. Опускати руки не варто, навіть якщо хочеться. Пам’ятайте завжди про те, що алкоголізм – така ж хвороба, як, припустимо, запалення легенів. Правда, з дещо інший етіологією. Адже ви не залишите дочка, хвору запаленням? Так чому ж тоді ви вирішили відхреститися від рідної людини, дізнавшись про проблему алкоголізму? Наберіться терпіння, шукайте вихід.
  2. Підштовхнути залежного до усвідомлення проблеми. Ні в якому разі не варто принижувати його гідність і відкрито заявляти в грубій формі про нестачу. Любов, терпіння, турбота – три якості, які допоможуть вам легко натякнути близькій на проблему, змусити його задуматися і, врешті-решт, усвідомити її наявність.
  3. Чи не потурати бажанням алкоголіка. Співзалежність – серйозна проблема всіх родичів і близьких, яка заважає хворому більше, ніж його власна залежність. Не варто вестися на провокації і маніпуляції алкоголіка, жаліти його. Майте тверду позицію і завзято дотримуйтеся її.

Якщо ви не знаєте, як вести себе з алкоголіком, ми готові допомогти вам. Телефонуйте нам, отримаєте безкоштовну консультацію: +38 (098) 615-50-89; +38 (095) 224-02-60; +38 (095) 664-14-24

Ми допоможемо знайти спокій і повернути вашій родині щастя і радість життя!