09.11.2018

Лікування наркоманії

Лікування наркоманіїЯкщо ви читаєте цей текст, ймовірно, ви зіткнулися з серйозною проблемою – залежністю, а вашому близькій людині потрібне лікування від наркотиків. Поспішаємо повідомити добру новину: ви вже зробили перший крок на шляху до здорового життя, наповненою радістю і щастям.

Як зрозуміти, що близький – наркоман?

На жаль, статистика наркоманії в Україні далеко не райдужна. Згідно з нею, 1,5 млн. Людина вживає важкі наркотики, причому щорічно ця кількість зростає на 5-8%. На кінець 2016 роки від вживання хімічних речовин загинуло більше 47 000 чоловік. Страшно, чи не так?

Вкрай важливо вчасно звернути увагу на тривожні нотки в поведінці близького і відправити його на примусове лікування. Наркоманів найчастіше видають такі ознаки:

  • наркоманія рівнеРізкі перепади настрою без видимої на те причини;
  • Порушення ритму сну (сонливість вдень і надмірна енергійність ввечері);
  • Нездоровий блиск в очах, звужені або розширені зіниці, які не реагують на світло;
  • Зміна мови (може бути надмірно швидкої або навпаки – занадто повільної, що тягнеться);
  • Дивне, нехарактерне людині поведінку (надлишкова жестикуляція і непосидючість або млявість, нестійкість).

Це – загальні ознаки вживання наркотиків. Так, в залежності від їх виду, симптоматика може відрізнятися. Наприклад, сольовий наркоман різко втрачає сон на тривалий час (іноді такі люди можуть не спати до 3-х днів), у нього пропадає здатність вибудовувати правильні логічні ланцюжки, при цьому можуть виникати раптові параноїдальні, нав’язливі ідеї. Скажімо, шукати всюди якийсь неіснуючий предмет.

Сольові залежні руйнують мозок. У свою чергу, героїнові наркомани завдають непоправної шкоди тілу: поступово перестають працювати внутрішні системи і органи. Початківця героїнщиків часто видає почервоніння в області обличчя і шиї. Він відчуває свербіння і часто чухає ніс, щоки, підборіддя. Вузький зіницю, що не реагує на світло – самий явна ознака.

Як вилікувати наркомана?

На жаль, більшість методик, які пропонують звичайні наркологічні клініки лише знімають абстинентний синдром. Лікування ж наркоманії в цілому повинно проходити в комплексі, який буде направлений на фізичне, психічне, емоційне і духовне відновлення. З такими завданнями справляється сучасна реабілітація.

Фахівці центру «Здорова країна» допомагають справлятися з проблемою залежності.

  • Дають рекомендації щодо того, як поводитися з наркоманом, не вестися на його провокації та маніпуляції.
  • Забирають фізичний потяг до наркотику, а також знімають «ломку» (абстинентний синдром).
  • Виявляють і опрацьовують причини, які потягли за собою наявність залежності.
  • Вчать боротися з негативними емоціями, вчасно їх блокувати і трансформувати в правильне русло без прийому наркотику.
  • Повертають в суспільство, попередньо прищеплюючи хворому розуміння здорового взаємодії з соціумом.

Повна реабілітація наркоманів проходить в 3 етапи – детоксикація (медикаментозне зняття «ломки»), реабілітація (робота з психологами, психотерапевтами, групові тренінги та індивідуальні консультації з фахівцями), ресоціалізація (відновлення позицій в суспільстві).

Ми також допомагаємо рідним і близьким більше зрозуміти хворого, навчитися не жити його проблемою, але мотивувати на швидке її усунення.

Наші фахівці добре знайомі зі специфікою наркотичний залежності. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти вашому близькій людині і вам особисто змінити життя на краще.

Телефонуйте вже зараз, не відкладайте рішення до «завтра».

Контакт-центр: +38 (098) 615-50-89; +38 (095) 224-02-60; +38 (095) 664-14-24